Nasi specjaliści

Dr Marcin Rubajczyk

Dr Marcin Rubajczyk

Wieloletni pracownik kliniki okulistycznej Wojskowego Instytutu Medycznego - Centralnego Szpitala Klinicznego Ministerstwa Obrony Narodowej (CSK MON) przy ul. Szaserów w Warszawie. Swoje umiejętności zdobywał pod okiem doświadczonego chirurga – dr hab. J. Robaszkiewicza, uznanego autorytetu w dziedzinie chirurgii szklistkowo-siatkówkowej oraz przedniego odcinka oka. Obecnie pracuje w wiodącej, prywatnej klinice okulistycznej PROVISUS oraz w Katowicach w Centrum Medycznym Mavit. Dr M. Rubajczyk ma na swoim koncie ponad 10000 udanych zabiegów usunięcia zaćmy, jest także autorem lub współautorem publikacji naukowych oraz licznych wystąpień zjazdowych.

Dr Wojciech Banyś

Dr Wojciech Banyś

Doktor od 2002 roku zajmuje się operacjami przedniego odcinka oka. Swoje umiejętności zdobywał w Szpitalu Kolejowym w Katowicach w Polsce, w Prince Charles Eye Unit w Windsor w Anglli oraz w Kresge Eye Institute w Detroit w USA. Doświadczony chirurg okulista, ma swoim koncie ponad 18000 udanych operacji usunięcia zaćmy w Polsce i zagranicą. Obecnie związany z Bielskim Centrum Medycznym w Bielsku Białej, z Sygehus Thy-Mors w Danii oraz z kliniką PROVISUS.

Dr Łukasz Cwalina

Dr Łukasz Cwalina

To wieloletni pracownik Katedry i Kliniki Okulistyki w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym w Katowicach kierowanej przez Prof. dr hab. n. med. Ariadnę Gierek- Łapińską. Pracował na oddziale zajmującym się diagnostyką i leczeniem schorzeń przedniego odcinka oka oraz w Pracowni Chirurgii Refrakcyjnej. Uczestniczył w szkoleniach m.in. w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii. Specjalizuje się w nowoczesnym leczeniu zaćmy (wykonanych ponad 10000 operacji), wad wzroku i starczowzroczności. Autor kilkudziesięciu doniesień zjazdowych i kilkunastu publikacji naukowych z zakresu chirurgii zaćmy i refrakcji. Członek Polskiego Towarzystwa Okulistycznego oraz European Society of Cataract and Refractive Surgery. Obecnie związany z kliniką Europejskiej Grupy Medycznej Provisus oraz Centrum Medycznym Weiss Klinik w Chorzowie.