Nasi specjaliści

Dr Wojciech Banyś

Dr Wojciech Banyś

Doktor od 2002 roku zajmuje się operacjami przedniego odcinka oka. Swoje umiejętności zdobywał w Szpitalu Kolejowym w Katowicach, w Prince Charles Eye Unit w Windsor w Anglii oraz w Kresge Eye Institute w Detroit w USA. Doświadczony chirurg okulista, ma swoim koncie ponad 18000 udanych operacji usunięcia zaćmy w Polsce i zagranicą. Obecnie związany z Bielskim Centrum Medycznym w Bielsku Białej, z Sygehus Thy-Mors w Danii oraz z kliniką PROVISUS.

dr hab.n.med. Wojciech Rokicki

dr hab.n.med. Wojciech Rokicki

Profesor współpracuje z kliniką Europejskiej Grupy Medycznej Provisus od połowy 2022 r. Dr hab.n.med Wojciech Rokicki ukończył studia w Wydziale Lekarskim w Zabrzu, z wyróżnieniem - Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach w 2000 r. W latach 1999/2000 otrzymał stypendium Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej za wybitne osiągnięcia w nauce. W 2003 roku uzyskał stopień doktora nauk medycznych w Wydziale Lekarskim z Oddziałem Stomatologii w Zabrzu, Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach – (rozprawa wyróżniona). W 2016 roku uzyskał stopień naukowy doktora habilitowanego. Postępowanie habilitacyjne odbyło się na Wydziale Lekarskim z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu - Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. W latach 2001-2008 pracował na stanowisku asystenta (pracownik naukowo-dydaktyczny) w Katedrze i Oddziale Klinicznym Chorób Oczu Wydziału Farmaceutycznego Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. Od 2009 r pracuje w Klinice Okulistyki Katedry Okulistyki, Wydziału Nauk Medycznych w Katowicach - Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. W swojej karierze zawodowej dr hab. n. med. Wojciech Rokicki wykonał ponad 4500 operacji zaćmy oraz ponad 1500 zabiegów witrektomii tylnej (PPV) oraz wyszkolił 5 samodzielnych mikrochirurgów okulistycznych. Przez cały czas prowadzi kursy zawodowe m.in. z chirurgii oka w odcinku przednim i tylnym. W obrębie działalności uniwersyteckiej m.in. uczy i egzaminuje studentów polsko i angielskojęzycznych z przedmiotu okulistyki.

Dr. n.med. Dorota Śpiewak

Dr. n.med. Dorota Śpiewak

To uznany ekspert w dziedzinie okulistyki, szczególnie w leczeniu schorzeń siatkówki oraz prowadzeniu programów lekowych dotyczących iniekcji leków do ciała szklistego. Z wieloletnim doświadczeniem i niezrównanym zaangażowaniem, docenia ją nie tylko pacjenci, ale także całe środowisko medyczne.

W roli Starszego Asystenta Kliniki Okulistyki w Katowicach, dr Śpiewak wykonuje z powodzeniem operacje zaćmy oraz zabiegi okuloplastyczne. Jej umiejętności operacyjne są niezrównane, obejmując szeroki zakres procedur, od iniekcji do ciała szklistego (wykonując kilkanaście tysięcy takich iniekcji), po operacje zaćmy, jaskry, okuloplastyczne oraz laserowe interwencje w przypadku jaskry, zaćmy i schorzeń siatkówki.

Zaangażowanie dr. Śpiewak w leczenie schorzeń siatkówki, w tym wysiękowej postaci AMD, jest nieocenione. Prowadzi ona innowacyjne programy lekowe, zmieniając życie wielu pacjentów poprzez skuteczną terapię i empatyczną opiekę.

Za jej fachowość, serdeczność i zaangażowanie w leczenie pacjentów, dr. Dorota Śpiewak jest szalenie ceniona w społeczności medycznej oraz przez wszystkich, którzy mieli przyjemność być pod jej opieką.

Dr n. med. Sławomir Kuczkowski

Dr n. med. Sławomir Kuczkowski

Doktor Sławomir Kuczkowski ukończył Wydział Lekarski Śląskiej Akademii Medycznej w Zabrzu w 1998r. Od maja 2013 roku pracował na Oddziale Okulistyki Uniwersyteckiego Centrum Okulistyki i Onkologii Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, gdzie pełnił też funkcję kierownika odcinka oddziału okulistyki dorosłych. Doświadczony chirurg, wykonał ponad 8000 zabiegów usunięcia zaćmy operując w kilku ośrodkach w Polsce. Przeprowadza też zabiegi witrektomii tylnej i operacyjnego leczenia jaskry, również w wykorzystaniem mikroimplantów. Wykonuje procedury laserowe w leczeniu jaskry, zaćmy i chorób siatkówki.

Dr Marcin Gacek

Dr Marcin Gacek

Optometrysta, który stale się kształci i poszerza swoją wiedzę w zakresie inżynierii materiałowej, fizyki oraz implantologii miękkiej układu wzrokowego. Od wielu lat współpracuje z lekarzami okulistami i chirurgami zajmującymi się protezowaniem układu wzrokowego. Często uczestniczy przy zabiegach protezowania oraz przeprowadza badania kontrolne po ich wykonaniu. Warto podkreślić, że po ukończeniu studiów rozpoczął pracę w Instytucie Fizyki Politechniki Częstochowskiej, gdzie angażował się zarówno w pracę dydaktyczną, naukowo-badawczą jak i działalność organizacyjną na rzecz Wydziału. W wyniku swoich działań został uhonorowany Nagrodą Zespołową III stopnia Rektora Politechniki Częstochowskiej. Od 2014 roku jest czynnym wykładowcą akademickim – pracownikiem naukowo dydaktycznym. W lipcu 2020 roku obronił doktorat na temat „Wpływu cząstek srebra na strukturę i właściwości implantów wewnątrzgałkowych”.

Mgr Mateusz Rogulski

Mgr Mateusz Rogulski

Absolwent optometrii na Politechnice Częstochowskiej od 2020 roku, następnie absolwent studiów podyplomowych specjalizacja - optometria. Swoją wiedzę, doświadczenie i umiejętności nieustannie zdobywam pod okiem uznanego autorytetu mikrochirurgii i okulistyki dr n. med. Adama Cywińskiego w jego prywatnej klinice - Śląskim Centrum Leczenia Chorób Oczu w Żorach w zakresie ogólnej diagnostyki okulistycznej oraz kwalifikacji chirurgicznych. Optometrysta kliniczny kwalifikujący do operacji zaćmy i refrakcyjnej wymiany soczewki własnej w prywatnej klinice okulistycznej PROVISUS z którą to jestem związany od marca 2021r. Optyką okularową zajmuję się od 2013r. pracując w salonach optycznych m.in. Inter Optyku w Cieszynie. W swojej pracy zawodowej stawiam na rzetelność, dokładność i profesjonalizm oraz indywidualne podejście do każdego pacjenta.

Mgr Monika Zielińska

Mgr Monika Zielińska

To specjalista optometrysta. Absolwentka Politechniki Wrocławskiej - Wydziału Podstawowych Problemów Techniki na kierunku optometria. Swoje wieloletnie doświadczenie zawodowe zdobyła poprzez praktykę w wielu salonach optycznych m.in. Vision Express, a także klinikach okulistycznych m.in. Okulus Plus Centrum Okulistyki i Optometrii, Centrum Okulistyki dla dzieci i dorosłych Optomed, Centrum Okulistyczne Weiss Klinik. Uczestniczka licznych kursów i szkoleń z zakresu optometrii, optometrii klinicznej, ortoptyki oraz terapii widzenia. Od 2020 roku współpracuje z kliniką Europejskiej Grupy Medycznej PROVISUS.

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami.