Poradnik pacjenta

Domowe sposoby na zwyrodnienie plamki żółtej

Domowe sposoby na zwyrodnienie plamki żółtej

Zwyrodnienie plamki żółtej to poważna choroba oczu, która może prowadzić do utraty wzroku. Ale nie martw się! Istnieją domowe sposoby na zwyrodnienie plamki żółtej, które mogą pomóc w walce z tą chorobą. W tym artykule dowiesz się, jakie są te metody i jak je zastosować.

Iniekcja doszklistkowa

Iniekcja doszklistkowa

Czy zwyrodnienie plamki żółtej można wyleczyć?

Czy zwyrodnienie plamki żółtej można wyleczyć?

Zwyrodnienie plamki żółtej, potocznie nazywane AMD (od ang. Age-related Macular Degeneration), jest jednym z najpoważniejszych problemów zdrowotnych związanych z wiekiem. To schorzenie oka może powodować utratę centralnego widzenia, co znacząco wpływa na jakość życia pacjentów. Czy istnieje jednak nadzieja na wyleczenie tej choroby? Czy możliwe jest przywrócenie funkcji plamki żółtej? W tym artykule zgłębimy te pytania i przyjrzymy się najnowszym badaniom i metodom leczenia, aby poznać odpowiedzi na te palące pytania dotyczące zwyrodnienia plamki żółtej.

Pseudofakia oka

Pseudofakia oka

W dzisiejszych czasach wiele osób cierpi na problemy związane ze wzrokiem, a jednym z rozwiązań, które mogą pomóc w poprawie jakości życia, jest pseudofakia. Pseudofakia to medyczny termin odnoszący się do sytuacji, w której naturalna soczewka oka zostaje usunięta chirurgicznie, a zastępuje ją sztuczny implant.

Zaćma starcza

Zaćma starcza

Zaćma starcza jest jednym z najczęściej występujących schorzeń oka u osób powyżej 60. roku życia. Jest to choroba postępująca, która powoduje stopniową utratę ostrości wzroku i może prowadzić nawet do całkowitej utraty wzroku, jeśli nie zostanie odpowiednio zdiagnozowana i leczona.

Objawy zaćmy

Objawy zaćmy

Zaćma, zwana również kataraktą, często określana jest jako choroba wykradająca wzrok. O ile w zaawansowanym stadium jej objawy są już zupełnie wyraźne, to potrafi ona przez wiele lat ukrywać się i nie dawać jednoznacznych sygnałów. Stopniowo obniża sprawność narządu wzroku, co wielu pacjentów tłumaczy sobie procesem starzenia. Słabnący wzrok wydaje się czymś naturalnym, jednak bardzo często okazuje się być objawem zaćmy. Co zrobić, gdy ta choroba dotknie również nas? Wyjaśniamy.

Operacja zaćmy w Czechach na NFZ.

Operacja zaćmy w Czechach na NFZ.

Operacja zaćmy w Czechach daje pacjentom z Polski wiele korzyści. To leczenie w najlepszej prywatnej klinice w ramach refundacji NFZ i brak kolejek. Dodatkowo możliwość wyboru lepszej soczewki wewnątrzgałkowej wiodących producentów Alcon oraz Carl Zeiss. To najlepsza alternatywna dla przepełnionych polskich szpitali i przychodni. Kto może liczyć na miejsce w klinice? Jak zabieg usunięcia zaćmy w Czechach wygląda ze strony organizacyjnej?

Badanie OCT

Badanie OCT

Badanie OCT oka to bardzo precyzyjne badanie pozwalające na zobrazowanie i ocenę struktur siatkówki oka i innych zmian w gałce ocznej. Optyczna koherentna tomografia uznawana jest za najnowocześniejszą metodę diagnostyczną wykorzystywaną w okulistyce. Dowiedz się, na czym polega, co może wykryć i jak się przygotować do badania.

Zalecenia po operacji zaćmy. Jak postępować po wszczepieniu soczewki?

Zalecenia po operacji zaćmy. Jak postępować po wszczepieniu soczewki?

Operacja zaćmy jest prostym, rutynowo wykonywanym zabiegiem. Zalecenia po operacji zaćmy nie są zbyt uciążliwe, a większość pacjentów do zdrowia w ciągu kilku dni. Warto jednak wiedzieć, czego nie wolno robić po operacji zaćmy, aby uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji. Sprawdź, jakie są zalecenia po zabiegu usunięcia zaćmy.

Operacja zaćmy Poznań

Operacja zaćmy Poznań

W Poznaniu, czyli stolicy województwa wielkopolskiego, mieszka niemal 550 tys. osób, z czego spora część to studenci, których uczy się tam ponad 100 tys. Szacuje się, że 1/4 ludności tego miasta stanowią jednak osoby po 60. roku życia. Oznacza to, że nawet 140 tys. mieszkańców Poznania może być narażonych na rozwój zaćmy. Zaćma (katarakta) to postępująca choroba oczu polegająca na zmętnieniu soczewki, która może prowadzić nawet do utraty wzroku. Jedyną skuteczną metodą leczenia zaćmy jest operacja. Jak wygląda kwestia zabiegów na zaćmę w Poznaniu?

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami.