Вилікуйте катаракту на NFZ
в клініці Provisus
і поверніть комфортний зір

Домовитись про візит

проведених операцій з видалення катаракти і задоволених пацієнтів

Про нас

Ми - приватна офтальмологічна клініка Європейської медичної групи PROVISUS, яка протягом багатьох років спеціалізується на хірургічному лікуванні катаракти. Усі процедури проводяться за рахунок NFZ, і якість послуг та безпеку наших пацієнтів ми завжди ставимо на перше місце. Домовтеся про зустріч сьогодні і ви побачите світ по-новому!

Дізнатися більше

Наші фахівці

Протягом багатьох років ми співпрацюємо з видатними польськими лікарями в галузі офтальмологічної хірургії та кваліфікованим медичним персоналом, який подбає про ваш комфорт та безпеку.

Дізнатися більше

Безпека в клініці

Ми завжди ставимо безпеку пацієнтів на перше місце, тому наша клініка повністю адаптована до рекомендацій Міністерства здоров'я. У закладі ми суворо дотримуємося медичних процедур, а професійний персонал, що чекає на вас на місці, готовий надати допомогу в будь-який момент.

Дізнатися більше

Операція при катаракті

У нашій клініці до кожного пацієнта індивідуальний підхід, а операція відбувається в комфортних умовах, з дотриманням всіх правил безпеки.

Дізнатися більше

Leczenie plamki żółtej za pomocą iniekcji doszklistkowy

Dodatkowo specjalizujemy się również w leczeniu plamki żółtej oraz innych schorzeń za pomocą iniekcji doszklistkowych. Przed zabiegiem możesz liczyć na szereg badań okulistycznych wykonanych przez naszego specjalistę.

Дізнатися більше

Витрати на лікування

Завдяки компенсації від NFZ операція катаракти є безкоштовною. Однак у Вас є вибір, і за невелику додаткову плату Ви можете вибрати кращу лінзу відповідно до ваших потреб.

Дізнатися більше

Довідник пацієнта

Маєте сумніви? Питання? Хочете отримати більше інформації? Спеціально для Вас ми підготували наш посібник, у якому Ви знайдете відповіді на найпоширеніші питання, які виникають перед операцією катаракти.

Дізнатися більше

Зв'яжіться з нами

  Якщо Вас цікавить лікування катаракти в нашій клініці, залиште свої контактні дані. Наші спеціалісти зв'яжуться з Вами для обговорення деталей.

  Адреса клініки

  Наша клініка знаходиться у 500м від прикордонного пункту у Чеському Тешині

  Cesky Tesin (Czeski Cieszyn)
  вул. Smetanova 1912/5 737 01

  Перейти до мапи

  kontakt@zacma-nfz.pl

  Дізнайтеся відгуки наших пацієнтів

  Jan Feluś
  Jan Feluś
  2022-05-17
  Wzór do naśladowania dla innych placówek medycznych. Cały personel w szczególności opiekunki pacjentów są nastawieni na dobro pacjenta aby ten czuł się wygodnie jak w domu. Dzięki wam mój tata odzyskał wolę i chęć do życia. Polecam każdemu kto ma problem z zaćmą.
  Ireneusz Biernat
  Ireneusz Biernat
  2022-05-14
  Jestem po zabiegu usunięcia zaćmy na jedno oko ale termin na drugie już mam. Bardzo się bałem ale poszło suuuper. Pełna profeska działania. Informacja,wiedza i opieka p.Eweliny bezcenna. Badania u p.Moniki super. I wisienka na torcie - dr Banyś . Polecam gorąco.
  Jacek Leszewski
  Jacek Leszewski
  2022-05-12
  W zasadzie jak powiem, że po 19 miesiącach od pierwszego zabiegu pojechałem "zrobić" drugie oko to powinno wystarczyć za całą opinię. Zadowolenie z poprzedniej operacji spowodowało, że bez wahania zdecydowałem się, jak przyszła pora, na przejazd łącznie w obie strony 1300 km z Wybrzeża do Cieszyna. Pomimo, że takich jednodniowych klinik jest już trochę to zaufanie, którym obdarzyłem zespół lekarzy i całego personelu PROVISUS z Czeskiego Cieszyna było dla mnie elementem decydującym. Pojechałem sam i po 48 godzinnym odpoczynku w hotelu po zabiegu sam wróciłem czując się, pod względem jakości widzenia, jak nowonarodzony, A dr Wojciech Banyś to, moim zdaniem, mistrz świata w wykonywaniu tych zabiegów. A przymusową, podyktowaną względami bezpieczeństwa, dwudniową pauzę po zabiegu wykorzystałem na zwiedzenie, po raz pierwszy w życiu, pięknego Cieszyna w jego polskiej części. Poprzednim razem byłem zimną i deszczową jesienią i te same 48 godzin przesiedziałem w hotelu. Z pełną odpowiedzialnością polecam klinikę PROVISUS w Czeskim Cieszynie. Moja "recydywa" jest chyba najlepszą rekomendacją tego miejsca i zespołu.
  Ewa Amalfi
  Ewa Amalfi
  2022-05-12
  Wyjazd z W-wy o 6 rano, powrót o 22.00. Pan Krzysztof, świetny kierowca, puszcza fajną muzykę i panuje nad niesfornymi seniorami. Po drodze przystanki, zabieramy innych pacjentów. W klinice trzeba spokojnie poddać się biegowi wydarzeń, bo wszystko jest zaplanowane. Podpisanie umowy, opłata, potem wizyta wstępna u dr Marcina Gacka, którego sposób bycia i łagodny głos są jak balsam dla niewyspanego i splątanego pacjenta. Po badaniu zjazd do szatni, przebranie w swobodny strój, niebieski fartuch i czepek. Na bloku czeka już bohater dnia, dr Marcin Rubajczyk, ambitny operator z pasją, widać, że dobrze wybrał swój zawód i ręka mu nie zadrży. Ciach mach i po zabiegu, nic nie boli, tylko trzeba leżeć bez ruchu. Potem herbatka, kanapka, a przy wyjeździe dostajemy wypis, krople i prowiant na drogę. Całemu personelowi serdeczne dzięki, za 2 tyg. jadę robić drugie oko, a efekty w tym zoperowanym są już odczuwalne. Trzecim Marcinem w tej historii jest pan Gęsicki, miły koordynator, działa sprawnie, jemu też dziękuję. Słabym ogniwem okazał się kwalifikator w W-wie, który znając moje diagnozy, wyniki OCT itp. nie odradził mi soczewek wieloogniskowych i dopiero dr Rubajczyk dokonał właściwego wyboru.
  Ryszard Czekański
  Ryszard Czekański
  2022-01-27
  Pełna profesja. Podziękowanie dla Pana Marcina Gęsickigo za opiekę. Podziękowanie dla lekarzy i personelu pomocniczego. Polecam klinikę PROVISUS.
  Aleksander Orłow
  Aleksander Orłow
  2022-01-12
  Dziesięć gwiazdek ❣️ Zespół Super Fachowców od początku do nowonarodzonego lewego oka! Zobaczyłem piękność prawdziwego koloru świata❣️ Pragnę serdecznie podziękować za profesjonalną i wspaniałą opiekę❣️❣️❣️ Serdecznie dziękuję Personelu Recepcji ❣️ Bardzo miłym Pielęgniarkam moje Brawo❣️ Wielkie Brawo oraz najserdeczniejsze podziękowania przesyłam dla Doktora optometrysty Marcina Gacek❣️ BARDZO DZIĘKUJĘ LEKARZOWI OPERUJĄCEMU WOJCIECHU BANYŚ❣️❣️❣️ Kłaniam się❣️ Do zobaczenia. Pozdrawiam z królewskiego Krakowa❣️
  Wojciech Świderski
  Wojciech Świderski
  2021-05-24
  Super sprawa !!! Pierwszy zabieg 30.09.2020 drugi 20.10.2020. Po zabiegu Pan doktor Marcin Rubajczyk pokazał mi inny świat. Rewelacja. Bez kolejek stresu szybko i sprawnie. Dziekuje całej zalodze PROVISUS. Wyjazd z Warszawy 6.00 powrot 20.00. Pozdrawiam rownierz kierowce busa z ktorym miałem przyjemność jechać trzy razy Pana Krzysztofa super Gość. Polecam Wszystkim. Warto.
  helena Kokot
  helena Kokot
  2021-04-28
  13 04 byłam na zabiegu 1 oka a wczoraj 27 04 byłam usunąć zacme w 2 gim oku Jestem zachwycona Profesjonalni lekarze cała kadra medyczna przyjazna pacjentowi Operację miałam z NFZ jedynie wydałam na podróż A przy wypisie pacjent otrzymuje certyfikat soczewki darmowe krople i upominek od kliniki oraz wszystkie informacje dotyczące jak postępować po operacjSerdecznie polecam te klinikę i
  Jacek Kielski
  Jacek Kielski
  2021-03-30
  EGM Provisius jest grupą bardzo zaangażowanych i chcących pomóc ludzi, od początku procesu tj sfery informacyjnej, doradczej poprzez logistykę, opiekę pozabiegową i na samym zabiegu w szerokim tego słowa znaczeniu kończąc. Absolutny profesjonalizm, życzliwość, uprzejmość, pomoc i uśmiech. Jeżeli dodać do tego niesamowitą poprawę komfortu widzenia, to mamy komplet superlatywów, jakie należą się całemu zespołowi. Bardzo polecam
  Piotr Kesicki
  Piotr Kesicki
  2021-02-18
  Pełna profeska dbałość o pacjenta Super atmosfera Dzięki serdeczne dla całego zespołu 😂 😂