Klinika Provisus otwarta dla wszystkich pacjentów – pandemia Covid-19
Ostatnia aktualizacja: 3 grudnia 2021
Poradnik pacjenta

Klinika Provisus otwarta dla wszystkich pacjentów – pandemia Covid-19

Na całym Świecie od ponad roku mamy do czynienia z pandemią – wirusa Covid-19. W różnych krajach zostały nałożone obostrzenia, które są związane z rozprzestrzenianiem się wirusa.  Jednak pragniemy zaznaczyć, że wprowadzenie ostatnio na terenie Czech stanu wyjątkowego nie wpływa na przekroczenie granicy polsko-czeskiej. Nie  dotyczy on naszych pacjentów zapisanych na operację zaćmy oka.

 Operacja zaćmy w Czeskim Cieszynie

Klinika okulistyczna Europejskiej Grupy Medycznej Provisus przyjmuje wszystkich pacjentów z Polski na operację zaćmy – bez wyjątków. zdajemy sobie sprawę, iż czas dla zdrowia ma zupełnie inne znaczenie nie przekładamy operacji, oraz z nich nie rezygnujemy. Nasi pacjenci mogą czuć się bezpiecznie. Co ważne podkreślenia cały personel medyczny pracujący w klinice, jak i również wszyscy pacjenci pochodzą z Polski. Po przekroczeniu granicy przebywają tylko na terenie kliniki. Dodatkowo sama klinika specjalizuje się wyłącznie w okulistyce, dlatego styczność z osobami z innych oddziałów jest niemożliwa.

 

Bezpieczeństwo w klinice Provisus

Na terenie klinki przestrzega się wszelkich norm bezpieczeństwa. Zostały one wprowadzone przez Ministerstwo Zdrowia. Z myślą o bezpieczeństwie pacjentów oczekujących na operację zaćmy, każda osoba znajdująca się na terenie kliniki  ma obowiązkowo mierzoną temperaturę ciała. Wysokość temperatury określa ogólny stan zdrowia. Jej sprawdzenie w okresie pandemii jest niezwykle ważne. Klinika Provisus przechodzi odpowiednią dezynfekcję. Pozwala to usunąć zbędne zanieczyszczenia, wirusy oraz bakterie. Ponadto busy, którymi pacjenci są przewożeni są ozonowane każdego dnia. Daje to gwarancję bezpieczniej podróży. Po przybyciu do kliniki Provisus każdy pacjent ma dostęp do płynów dezynfekujących i bakteriobójczych. Udostępniamy również ochronne maseczki jednorazowego użytku. Pacjenci muszą obowiązkowo nakładać je w trakcie przebywania w klinice oraz w czasie transferu do kliniki.

Ponadto, jeśli nastąpi taka konieczność na prośbę pacjenta oraz z uwagi na wprowadzenie nowych obostrzeń możemy wystawić dokument w postaci zaświadczenia, który będzie upoważniał do przebywania na terenie klinki. Pacjentów chcących uzyskać więcej informacji serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszą infolinią. Pamiętajmy, dbajmy o swoje zdrowie oraz innych.

 

 

 

 

2021-12-03


Jesteś zainteresowany zoperowaniem zaćmy w naszej klinice? Zachęcamy do pozostawienia danych kontaktowych. Nasi specjaliści skontaktują się z Tobą i odpowiedzą na wszystkie pytania.


Masz pytania?
Skontaktuj się z nami.