Operacja zaćmy w Czechach
Ostatnia aktualizacja: 18 marca 2021
Poradnik pacjenta

Operacja zaćmy w Czechach

na NFZ. Jak to załatwić w 2021 roku?

Operacja zaćmy w Czechach daje pacjentom z Polski wiele korzyści. To leczenie w najlepszej prywatnej klinice w ramach refundacji NFZ i brak kolejek. Dodatkowo możliwość wyboru lepszej soczewki wewnątrzgałkowej wiodących producentów Alcon oraz Carl Zeiss. Jak czytamy na nie jednym forum, to najlepsza alternatywna dla przepełnionych polskich szpitali i przychodni. Kto może liczyć na miejsce w klinice? Jak operacja zaćmy w Czechach wygląda ze strony organizacyjnej? Czy w obecnej sytuacji jest to bezpieczne?

 

Operacja zaćmy w Czechach na NFZ

Na obecną chwilę służba zdrowia w Polsce nie sprzyja pacjentom zmagającym się z chorobami oczu, takimi jak np. zaćma. Przez brak wystarczającej ilości miejsc w szpitalach oraz publicznych placówkach medycznych pacjenci nie otrzymują na czas odpowiedniej pomocy. Pomimo zniesienia limitów, kolejki do operacji zaćmy na NFZ przez cały czas są znaczące. Powodem są głównie braki kadrowe. Placówki mogą operować pacjentów z zaćmą bez ograniczeń. Lecz w niektórych województwach, większych miastach i dużych szpitalach na termin czeka się w dalszym ciągu powyżej roku, ponieważ nie ma kto operować.

Oczekiwanie na wizytę u okulisty, wizytę kwalifikacyjną oraz samą operację zaćmy to proces, który potrafi trwać nawet do dwóch lat. Może to skutkować nawet trwałą utratą wzroku. Dlatego korzystnym rozwiązaniem jest podjęcie leczenia w prywatnej klinice znajdującej się po stronie czeskiej, a dokładnie w Czeskim Cieszynie.

 

Dzięki unijnej dyrektywnie o transgranicznej opiece medycznej każdy pacjent z Polski ma prawo i możliwość skorzystania z leczenia za granicą w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Pacjent decydując się na leczenie w klinice poza granicami Polski, ale w Unii Europejskiej może liczyć na 100% zwrot kosztów leczenia. Warto zaznaczyć, że dla pacjenta proces ten nie jest skomplikowany. Dzięki klinice Europejskiej Grupy Medycznej Provisus  pacjent zostaje zwolniony ze wszystkich niezbędnych formalności związanych z operacją zaćmy. To klinika wypełnia wszystkie dokumenty. Ponosi też wszystkie koszty, aby pacjent nie musiał oczekiwać na zwrot swoich pieniędzy. Dzięki temu może mieć szybko oraz bezpiecznie wykonaną operację zaćmy w Czechach.

 

Dlaczego termin operacji zaćmy ma znaczenie?

Pomijając uciążliwości, które są związane z koniecznością czekania na zabieg przez rok czy dwa lata, dla pacjentów chcących wykonać operację zaćmy bliskie terminy są bardzo istotne przede wszystkim ze zdrowotnych względów. Zaćma to choroba szybko postępująca, a nieleczona będzie stopniowo pogarszała wzrok. Może ona również doprowadzić do jego całkowitej utraty. Szybkie zdiagnozowanie tej choroby oraz poddanie się operacji zaćmy na NFZ zmniejsza ryzyko związane z komplikacjami w trakcie zabiegu. Jednocześnie gwarantuje pacjentowi dobrą jakość widzenia.

 

Operacja zaćmy w Czechach w 2021 roku – jak to załatwić?

Pierwszym krokiem jest kontakt telefoniczny z konsultantem kliniki. Dokładnie przedstawi on szczegóły oferty oraz umówi na dogodny termin konsultacji z lekarzem okulistą. Każda osoba chcąca operować zaćmę w Czechach w naszej klinice może liczyć na indywidualne podejście. Wizyta kwalifikacyjna zwykle odbywa się w dniu przeprowadzanej operacji zaćmy. Jednak jeśli pacjent sobie życzy, taka wizyta może odbyć się w Warszawie.

Jest ona niezbędna, ponieważ podczas jej trwania lekarz okulista dobiera nową soczewkę wewnątrzgałkową dopasowaną do oka. Na tym etapie pacjent ma możliwość wyboru, czy decyduje się na podstawową soczewkę sferyczną refundowaną na NFZ, czy też nowoczesną asferyczną (jednoogniskowa biała jednoogniskowa żółta, toryczna żółta, trójogniskowa), której wybór wiąże się z dopłatą. Dokładne ceny soczewek dostępne są  na naszej stronie. Wybór zawsze zostawiamy po stronie pacjenta. Kolejnym etapem jest już  operacja zaćmy, która przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym, a odbywa się ona na specjalnym bloku w klinice. Operacja trwa około 20 minut, a pacjent przebywa w klinice maksymalnie do 3 godzin. Przez cały pobyt w klinice pacjent ma do dyspozycji opiekuna, którego może o wszystko zapytać oraz poprosić o pomoc. Ponadto w Czeskiej klinice pacjent otrzymuje poczęstunek, darmowe leki osłonowe oraz certyfikat soczewki.

Bezpieczeństwo i komfort na pierwszym miejscu

Warto również zaznaczyć, że trwająca od 2020 roku pandemia dodatkowo utrudnia pacjentom korzystanie z usług, jakie oferują specjaliści np. z zakresu okulistyki. Klinika Europejskiej Grupy Medycznej Provisus jest otwarta dla wszystkich przez cały czas. Działamy według wszystkich wytycznych Ministerstwa Zdrowia. Lekarze współpracujący z nami oraz wszyscy pacjenci mogą swobodnie przekroczyć granicę i bez obaw przyjechać do Czeskiego Cieszyna na planowaną operację zaćmy.

Dodatkowo, w naszej klinice przebywają tylko i wyłącznie pacjenci z problemami okulistycznymi. Nie mamy styczności z pacjentami chorującymi na inne schorzenia. Przeprowadzamy regularną dezynfekcję kliniki oraz busów odpowiedzialnych za transfer pacjentów. Ponadto operacje planowane są w taki sposób, aby pacjenci przebywali w klinice maksymalnie do 3 godzin. Dużą uwagę przykuwamy do bezpieczeństwa oraz komfortu naszych pacjentów. Co nas jeszcze wyróżnia? Profesjonalna oraz troskliwa opieka polskiego personelu medycznego. Nasi specjaliści z kliniki w Czechach dbają o komfort pacjenta na każdym etapie leczenia, a także już po wykonaniu operacji zaćmy. Stawiamy na bezpieczeństwo i jakość zabiegów przeprowadzanych na najlepszym sprzęcie medycznym. Pacjent przez cały czas jest pod opieką wyspecjalizowanej kadry pielęgniarskiej lekarskiej: Dr Wojciecha Banysia, Dr Marcina Rubajczyka oraz Łukasza Cwaliny. Operacje zaćmy przeprowadzamy w klinice na bloku operacyjnym z zachowaniem najwyższych standardów.

 

Operacja zaćmy w Czechach niczym się nie różni od tej, która jest realizowana w Polsce. Ponadto nasza klinika wszystkie formalności realizuje za pacjenta. Szukają Państwo prywatnej kliniki na wysokim poziomie? Z usługami, które są realizowane w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia? Jeśli tak, to klinika Europejskiej Grupy Medycznej Provisus z pewnością będzie odpowiednia.

 

 

 

Dowiedz się więcej o operacji zaćmy:

 

Zaostrzenie kryteriów kwalifikacji do operacji zaćmy
Jednodniowe zabiegi usuwania zaćmy
Mechanizm powstawania zaćmy
Rekonwalescencja po operacji zaćmy
Pozbądź się zaćmy
Przeciwwskazania do operacji zaćmy
Operacja zaćmy z soczewkami edof
Ile kosztuje operacja zaćmy
Operacja zaćmy w 2 tygodnie
Zaćma jakie soczewki wybrać
Okulary po operacji zaćmy
Jakie ubranie do operacji zaćmy
Operacja zaćmy w Czechach
Zalecenia po operacji zaćmy
Powikłania po operacji zaćmy
Zaćma leczenie ziołami
Operacja zaćmy na NFZ gdzie najszybciej

2021-03-18 Specjalista kliniki Europejskiej Grupy Medycznej Provisus


Jesteś zainteresowany zoperowaniem zaćmy w naszej klinice? Zachęcamy do pozostawienia danych kontaktowych. Nasi specjaliści skontaktują się z Tobą i odpowiedzą na wszystkie pytania.


0 0 votes
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments