Operacja zaćmy na NFZ. Gdzie najszybciej i bezpiecznie wykonać zabieg?
Ostatnia aktualizacja: 24 marca 2021
Poradnik pacjenta

Operacja zaćmy na NFZ. Gdzie najszybciej i bezpiecznie wykonać zabieg?

Operacja zaćmy na NFZ w Polsce to obecnie jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów chirurgii okulistycznej. Z roku na rok coraz więcej pacjentów zmaga się z tą chorobą. Jednak z uwagi na limity miejsc w placówkach medycznych oraz trwającą na świecie od ponad roku pandemię Covid-19 pacjenci borykają się z oczekiwaniem na długie terminy operacji zaćmy, nawet do ponad roku. Dlaczego tak się dzieję? Gdzie najszybciej i bezpiecznie wykonać zabieg z refundacją NFZ?

 

Kolejki w polskich placówkach na NFZ

Pacjenci chcący wykonać operację zaćmy na Narodowy Fundusz Zdrowia muszą oczekiwać na wolny termin bardzo długo. Główną przyczyną braku miejsc w polskich placówkach są ograniczenia finansowe. Dodatkowo warto podkreślić, że pacjent równie długo oczekuje na otrzymanie terminu do lekarza okulisty. Np. w Wadowicach mieszczących się w Małopolsce pierwszy wolny termin to marzec 2022 r. Lekarz ten właśnie diagnozuje i wystawia skierowanie na operację zaćmy. To wszystko sprawia, że pacjent, któremu pogarsza się wzrok może oczekiwać na pomoc w postaci leczenia na NFZ nawet do ponad roku.

 

Ponadto trwająca na świecie pandemia również nie ułatwia zapisania się do specjalisty w rekomendowanym czasie dla naszej postępującej choroby. „Pamiętajmy, że nieleczona zaćma prowadzi nawet do całkowitej utraty wzroku. Leczona zbyt późno do poważnych zmian, które trudno zniwelować nawet po wprowadzeniu nowej soczewki wewnątrzgałkowej. Czas w przypadku zaćmy oka ma ogromne znaczenie. Prywatne kliniki dają nam możliwość operowania zaćmy na NFZ, dlatego warto z tego korzystać”. – Dr Wojciech Banyś, specjalista w leczeniu zaćmy oczu.

 

Jeśli pacjent ze względów zdrowotnych nie może i nie chce oczekiwać długo na operację zaćmy to może skorzystać z prywatnego, w pełni płatnego leczenia. Całkowity koszt tego typu operacji zaćmy w jednej z warszawskich klinik z wykorzystaniem soczewki wewnątrzgałkowej PanOptix wynosi 8 000 zł. Czy istnieje inne rozwiązanie? Tak, każdy pacjent ubezpieczony w Polsce może skorzystać z operacji zaćmy na NFZ za granicą. To wszystko dzięki wejściu w życie przepisów umożliwiających tego typu leczenie na terenie Unii Europejskiej. Jak takie leczenie wygląda w praktyce?

 

Operacja zaćmy na NFZ. Gdzie najszybciej i bezpiecznie wykonać zabieg?

Najlepszą opcją dla wszystkich pacjentów z polski oczekujących na operację zaćmy na NFZ jest leczenie w naszej klinice Europejskiej Grupy Medycznej Provisus w Czeskich Cieszynie. Dlaczego? Dzięki dyrektywie transgranicznej NFZ zwraca wszystkie koszty leczenia. Co ważne pacjent decydując się na leczenie w naszej klinie może być pewien, że nie poniesie żadnych kosztów za przeprowadzoną przez naszych chirurgów operację zaćmy. To klinika ponosi wszystkie koszty. Zajmuje się całą dokumentacją, aby pacjent nie musiał się o nic martwić.

 

Czym jeszcze wyróżniamy się na tle polskich placówek na NFZ? Dostępnością terminów. Pacjent dzwoniąc do naszej kliniki może liczyć, że zaproponowany termin operacji zaćmy wyniesie maksymalnie dwa tygodnie oczekiwania. Co więcej pacjent ma możliwość wyboru soczewki, która zostanie dopasowana do potrzeb jego oka. Soczewki ponadpodstawowe są dodatkowo płatne. Jednak warto podkreślić, że pacjent decydujący się na nie nadal nie ponosi kosztów związanych z operacją zaćmy. Do powyższego przykładu,  pacjent wybierający soczewkę PanOptix w naszej klinice ponosi całkowity koszt w wysokości 3299 zł. Porównując się do jednej z warszawskich prywatnych klinik, różnica w cenie wynosi, aż 4701 zł.

 

Bezpieczeństwo podczas operacji zaćmy

 

Koszt operacji zaćmy jest ważny, ale jeszcze ważniejsze jest bezpieczeństwo i jakość soczewek. Od ponad 5 lat współpracujemy z najlepszymi wiodącymi producentami soczewek Alcon oraz Carl Zeiss. Zostają one wszczepiane naszym pacjentom podczas operacji zaćmy. Każda osoba operująca się w naszej klinice otrzymuje certyfikat, który gwarantuje jakość i oryginalność produktu. Współpracujemy również z najlepszym zespołem chirurgów. Zespół ten na co dzień operuje pacjentów w polskich szpitalach oraz prywatnych polskich klinikach.

 

Prywatna kliniki ze sprzętem medycznym najnowszej generacji oraz dostępnymi, krótkimi terminami na operację usunięcia zaćmy na NFZ może być dostępna dla każdej osoby i na każdą kieszeń. Ponadto znajdą w niej Państwo najlepsze soczewki wewnątrzgałkowe firmy Alcon oraz Carl Zeiss. Korzystajmy z możliwości szybkiego i bezpiecznego operowania zaćmy na NFZ. Daje je klinika Europejskiej Grupy Medycznej Provisus.

 

Dowiedz się więcej o operacji zaćmy:

 

Zaostrzenie kryteriów kwalifikacji do operacji zaćmy
Jednodniowe zabiegi usuwania zaćmy
Mechanizm powstawania zaćmy
Rekonwalescencja po operacji zaćmy
Pozbądź się zaćmy
Przeciwwskazania do operacji zaćmy
Operacja zaćmy z soczewkami edof
Ile kosztuje operacja zaćmy
Operacja zaćmy w 2 tygodnie
Zaćma jakie soczewki wybrać
Okulary po operacji zaćmy
Jakie ubranie do operacji zaćmy
Operacja zaćmy w Czechach
Zalecenia po operacji zaćmy
Powikłania po operacji zaćmy
Zaćma leczenie ziołami
Operacja zaćmy na NFZ gdzie najszybciej

2021-03-24 Specjalista kliniki Europejskiej Grupy Medycznej Provisus


Jesteś zainteresowany zoperowaniem zaćmy w naszej klinice? Zachęcamy do pozostawienia danych kontaktowych. Nasi specjaliści skontaktują się z Tobą i odpowiedzą na wszystkie pytania.


Masz pytania?
Skontaktuj się z nami.