Operacja zaćmy w 2 tygodnie, czyli korzyści leczenia transgranicznego
Ostatnia aktualizacja: 7 listopada 2020
Poradnik pacjenta

Operacja zaćmy w 2 tygodnie, czyli korzyści leczenia transgranicznego

Niestety w Polsce, w placówkach publicznych termin oczekiwania na usunięcie zaćmy jest zatrważająco długi i wynosić może trzy, a w niektórych województwach nawet cztery lata. Tak długi czas powoduje rozwój choroby, a jej zaawansowane stadium utrudnia normalne życie i doprowadzić może do utraty widzenia. Część pacjentów decyduje się więc na leczenie w ośrodkach prywatnych. Nie zawsze jednak jest to rozwiązanie dla typowego Kowalskiego, bowiem koszt operacji zaćmy w niepublicznej klinice to kwota od ok. 2200 zł do ponad 3000 zł, za jedno oko.

 

Leczenie zaćmy w Czeskim Cieszynie

Istnieje jednak pewna alternatywa dla polskich pacjentów, którym zależy na szybkim czasie operacji, bezpieczeństwie i zarazem oszczędności gotówki. Takim rozwiązaniem jest ustawa o leczeniu transgranicznym, zgodnie z którą NFZ finansuje koszty świadczeń udzielone poza granicami kraju. Dzięki temu operacje mogą być refundowane w 100% lub ich rzeczywisty koszt może wynosić zaledwie ok. 500 zł w zależności od wszczepianej soczewki.

 

Zaćma na NFZ – leczenie transgraniczne

Jednym z profesjonalnych ośrodków medycznych poza granicami kraju, w którym polscy pacjenci mogą skorzystać z operacji zaćmy, jest klinika Europejskiej Grupy Medycznej Provisus w Czeskim Cieszynie. Placówka zapewnia możliwość szybkiego usunięcia zaćmy przez doświadczoną kadrę lekarską, pochodzącą z Polski. Ogromnym plusem jest fakt, iż dla wygody pacjentów – wszelkie wizyty kwalifikacyjne czy kontrolne odbywają się w Cieszynie, a także w ośrodkach zlokalizowanych w Częstochowie i Łodzi.

 

Operacja w Europejskiej Grupie Medycznej Provisus przeprowadzana jest w ramach NFZ. Pacjent zobligowany jest ewentualnie dopłacić za wybraną soczewkę (opcja bezpłatna to wybór sferycznej soczewki firmy Rafi Systems). Warto dodać, że każda soczewka, bez względu na jej rodzaj i cenę, posiada filtr UV. Skutecznie chroni to wzrok przed szkodliwą wiązką światła niebieskiego. Klinika w cenie operacji oferuje też pakiet leków osłonowych i pooperacyjnych, o wartości 200 zł.

 

W trosce o komfort pacjentów, klinika Europejskiej Grupy Medycznej Provisus zadbała o obecność polskiego personelu i indywidualnego opiekuna dla każdego chorego, którzy na pewno pomogą odnaleźć się w tym miejscu i środowisku. Dodatkowo, gwarancja ubezpieczenia oraz pełnej dokumentacji medycznej w języku polskim jest czynnikiem niejednokrotnie decydującym o wyborze właśnie tej kliniki. Nie można zapomnieć również o udogodnieniu dla chorego, który nie musi martwić się dojazdem do kliniki w Czechach.

Za odpowiednią dopłatą, klinika Europejskiej Grupy Medycznej Provisus oferuje transport własnymi, komfortowymi autami. Wszystko jest doskonale zorganizowane oraz odbywa się z ogromną precyzją. Indywidualne podejście i poszanowanie każdego człowieka jest tu priorytetem.

 

Dowiedz się więcej o operacji zaćmy:

 

Zaostrzenie kryteriów kwalifikacji do operacji zaćmy
Jednodniowe zabiegi usuwania zaćmy
Mechanizm powstawania zaćmy
Rekonwalescencja po operacji zaćmy
Pozbądź się zaćmy
Przeciwwskazania do operacji zaćmy
Operacja zaćmy z soczewkami edof
Ile kosztuje operacja zaćmy
Operacja zaćmy w 2 tygodnie
Zaćma jakie soczewki wybrać
Okulary po operacji zaćmy
Jakie ubranie do operacji zaćmy
Operacja zaćmy w Czechach
Zalecenia po operacji zaćmy
Powikłania po operacji zaćmy
Zaćma leczenie ziołami
Operacja zaćmy na NFZ gdzie najszybciej

2020-11-07


Jesteś zainteresowany zoperowaniem zaćmy w naszej klinice? Zachęcamy do pozostawienia danych kontaktowych. Nasi specjaliści skontaktują się z Tobą i odpowiedzą na wszystkie pytania.


Masz pytania?
Skontaktuj się z nami.